Smutná zpráva do rockových řad - Zemřel Bill Rieflin, bubeník Ministry, Nine Inch Nails a R.E.M.

25.03.2020

Text: Pepíno Sodomka

V období, kdy se téměř celá planeta potýká s pandemií přichází další krutá rána do rockových srdcí.

Dne 24. března 2020 nás ve věku 59 let navždy opustil americký bubeník a multiinstrumentalista William "Bill" Rieflin.

Bill spolupracoval s mnoha významnými interprety industriálního rocku, industriálního metalu, avantgardního metalu a souvisejících žánrů, jako jsou Ministry, Revolting Cocks, Lard, KMFDM, Pigface, Swans, Chris Connelly, Nine Inch Nails, R.E.M. atd.

V roce 2013 se stal, jako jeden ze tří bubeníků, členem skupiny King Crimson, která v novém obsazení obnovila svoji činnost a se kterou nahrál koncertní album Live at the Orpheum. V březnu 2016 se rozhodl pro přestávku ve svém působení v kapele, kde jej nahradil Jeremy Stacey, ale na začátku roku 2017 se do King Crimson vrátil.

Kromě bicích hrál rovněž na další nástroje. V roce 2000 nahrál společně se zpěvákem Chrisem Connellym album Largo, na němž hrál pouze na klávesové nástroje. 
V roce 2002 odehrál turné se skupinou KMFDM jako baskytarista.

"Naplnil mě velký smutek, poté co jsem slyšel zprávu, že Bill Rieflin zemřel. Byla to veliká osobnost a vynikající hudebník!" napsal na svém Twitteru bývalý baskytarista kapely Nirvana, Krist Novoselic.

Ten smutek naplnil jistě mnoho rockerů po celém světě, tak i nás v Rockmanii, přejeme lehké spočinutí v nebeských výšinách, Bille!