Věra Špinarová - Žena s duší rockerky a hlasem od pánaboha!

22.12.2019

Text : Pepíno Sodomka

Připomínáme si nedožité 68. narozeniny Věry Špinarové, ženy s ohromným srdcem, duší rockerky a hlasem, který nemohl nechat nikoho chladným.

Věra na hudební scéně působila od roku 1967 v kapelách Flamingo či Majestic, později přešla na sólovou dráhu. 
Poté začala spolupracovat se skupinou Speciál, kterou založil kytarista Adonis Civopulos a osobně já považuji jejich hudební spojení za opravdu jeden z nejlepších počinů na tuzemské scéně.

Věra, ač o jejím hlasovém fondu či obrovské popularitě nebylo pochyb, nestanula nikdy na úplném vrcholu v té podivné, rockové a jím podobným žánrům nepřející době.
Proč tomu tak bylo odpověděla sama Věra v rozhovoru pro týdeník Téma :
"Protože jsem dělala rock. Taky jsme byli sem tam zakázaní, nehráli nás v rádiu, protože jsem měla v kapele dlouhovlasé kluky a byli jsme výstředně oblečení. Minulému režimu se to nelíbilo. A nám to bylo fuk. Byli jsme rockeři!".

V posledním období jí na koncertech doprovázela kapela jejího syna Adama Pavlíka.
"Mám spoustu kamarádů, koupila jsem si dům v dezolátním stavu, celý jsem ho spravila a jsem tam šťastná. Zablbnu si na koncertech. Stále mě náramně baví zpívat českému publiku," říkala Věra v jednom z posledních rozhovorů.

Dne 26. března 2017 nás bohužel tato "malá velká žena" navždy opustila.
Tohoto dne odešla zpěvačka, která  disponovala nezaměnitelným altem, díky kterému jí fanoušci přezdívali česká Janis Joplin či Tina Turner, ale rovněž žena se srdcem na dlani, která ovšem navždy bude žít v mnoha srdcích lidí, kteří jí doslova milovali.

Paní Věro, veliká zdravice do nebeských výšin od celé Rockmanie!

Foto : archív Věry Špinarové