Vláďa "Gumáček" Koudelka odchází do rockového důchodu!

15.12.2019

Text : Pepíno Sodomka

"Gumáček", známý zpěvák skupiny Benefit ohlásil svůj odchod do rockového důchodu a tak zaskočil řadu rockových fanoušků a příznivců této legendární rockové skupiny, která na naší scéně působí již téměř půlstoletí.

 Vláďa Koudelka je členem Benefitu již dlouhých 35 let a sám ke svému odchodu řekl :
"Ahoj Benefiťáci. Pro ukončení mé činnosti jsem se rozhodl již začátkem minulého roku. Čekali jsme jen na zdatného nástupce a myslím, že Jirka Jech je ten, který bude pro Benefit přínosem. Můj osobní život s odchodem z kapely nemá nic společného. Jen bych si přál odcházet z Vaší vzpomínkou na Gumáčka v dobré kondici a ne na unaveného skřehotavého staříka..zde je celá pointa. Není vyloučeno, že se občas uvidíme, budu se na Vás těšit. Děkuji všem za Vaši přízeň a přátelství po celá ta léta v mém milovaném Benefitu."

Rozlučkový koncert proběhl tento pátek 13. prosince v Music clubu U Košile v Klatovech, kde samozřejmě nechyběl ani Dan Horyna, který dlouhá léta tvořil s Gumáčkem nerozlučnou pěveckou  dvojici Benefitu. 

Naposled by měl Gumáček zazpívat příští víkend v Mladé Boleslavi, ale jak sám říkal, jistě ho občas uvidíme např. na oblíbených kempech Benefitu, či výročních koncertech.

Před časem, kdy z této kapely odcházel Dan Horyna říkal, že i když tam nezpívá, je a vždy bude členem Benefitu, protože jde o srdeční záležitost a myslím, že Gumáček to vnímá a cítí naprosto stejně.

Moc přejeme, aby se Tvůj život ubíral dle Tvých představ a za vše, co jsi pro naše rocková srdíčka vykonal obrovský dík, Gumáčku!

Foto : Gumáčkův archív