Zakk Wylde vzdává hold Black Sabbath a vydá tributní album!

08.07.2020

Text: Pepíno Sodomka

Jeden z předních světových kytaristů Zakk Wylde se rozhodl vzdát hold legendárním Black Sabbath a natočit k 50. výročí vydání jejich debutového alba své tributní album.

Zakk Wylde, vlastním jménem Jeffrey Phillip Wiedlandt, jak známo je americký kytarista a zpěvák, který se stal  20. května 1987 členem doprovodné skupiny Ozzyho. 

Když v roce 1993 ohlásil Ozzy ukončení své hudební kariéry, rozhodl se založit vlastní skupinu Pride and Glory. V roce 1994 skupině vyšlo album Pride and Glory. O rok později se Ozzy vrátil na hudební scénu a Zakk se znovu připojil k doprovodné skupině.
V roce 1998 založil vlastní skupinu Black Label Society, zároveň však nadále hraje s Ozzyho skupinou.
Roku 2009 byl po dlouholeté spolupráci s Ozzym nahrazen kytaristou Gus G., z kapely Firewind.

Zakk Sabbath
Zakk Sabbath

Nyní Zakk oznámil, že spolu s partou muzikantu nazvanou Zakk Sabbath vydá 4. září 2020, tedy v rok padesátého výročí legendárního debutu BLACK SABBATH tributní desku, která ponese název "Vertigo" podle tehdejší vydavatelské firmy "Sabbatů".
Toto album vyjde pouze jako CD, vinyl nebo CD s DVD obsahujícím záběry ze zákulisí vzniku desky a se Zakkem Wyldem ji nahráli  baskytarista Rob "Blasko" Nicholson (Ozzy Osbourne, Rob Zombie) a bubeník Joey Castillo (Danzig).


Jak sám Zakk řekl v rozhovoru pro Rolling Stone:
"Když jsme na střední škole pořádali pivní večírky, vždy jsme k tomu hráli Rush, Hendrixe, nebo Doors, ale vždy jsme končili songy Black Sabbath, nebo Ozzyho.
Bylo mi 17 let, nyní je mi 53 roků a dodnes na večírcích hraji songy NIB či Sabbath, nic se prostě nemění."

My v Rockmanii se rozhodně na "návrat Sabbatů" prostřednictvím Zakka moc těšíme!!!