Zemřel Pete Way, basák Ufo, Fastway, Ozzyho Osbournea...

16.08.2020

Text: Pepíno Sodomka

Další smutná zpráva do rockových řad. V pátek 14. srpna 2020 navždy odešel britský baskytarista Pete Way.

Pete byl jedním ze zakládajících členů hardrockové skupiny UFO, se kterou hrál od roku 1969 do roku 1982, krátce v letech 1988-1989 a znovu od roku 1991 do roku 2008.
Byl také členem skupin Fastway, Waysted, The Plot, Michael Schenker Group a v letech 1982-1983 hrál také s doprovodnou skupinou Ozzyho Osbournea.
V poslední době působil ve vlastní skupině The Pete Way Band.

Pete Way a Ozzy Osbourne
Pete Way a Ozzy Osbourne


Way zemřel týden po svých 69. narozeninách na následky těžké nehody před 2 měsíci.

Pete Way byl velmi oblíbenou a vysoce uznávanou osobností jak mezi fanoušky rocku, tak i kritiky i ostatními hudebníky.
Okamžitě po zprávě o jeho odchodu mnozí z předních rockerů vyjadřovali obrovský smutek nad jeho odchodem, svůj zármutek na sociálních sítích vyjádřili např. Geezer Butler (BLACK SABBATH), Biff Byford (SAXON), Gilby Clarke (GUNS N' ROSES), David Ellefson (MEGADETH), Frank Bello (ANTHRAX), Charlie Benante (ANTHRAX), Stephen Perkins (JANE'S ADDICTION) and Andrew Freeman (LAST IN LINE),  Dee Snider (TWISTED SISTER), nebo ve svých prohlášeních kapely Def Leppard, Cheap Trick, Saxon či Girlschool a mnozí další. 

V jednom z nedávných rozhovorů na otázku ohledně jeho zdraví Pete odpověděl:
"Měl jsem rakovinu prostaty a tři menší infarkty. Musíš brát život takový, jaký je. Hrál jsem  muziku a myslím, že to byla správná cesta. I nyní, když někde hrajeme je skoro všude vyprodáno. Musíš stát ale oběma nohama na zemi, protože o všem rozhoduje zdraví. Dá se to říct tak, že když vcházíš do dveří, nikdy nevíš, co je za nimi."

Přejeme lehké spočinutí v nebeských výšinách, Mr. Way....