Od 1.8. se můžete těšit na druhý prázdninový nesoutěžní speciál, ve kterém na vás čeká další porce parádních klipů od českých rockových kapel. Zpěvačka a moderátorka Veronika Zelníčková vám také prozradí jedno veřejné tajemství, které se týká Kůsofky.

Německá heavymetalová legenda Accept nahrává nové album. Ač by se vlastně dnes dalo říct, že pouze značka Accept trvá, neboť kapela čistě německá nějaký ten rok už není.

"Světla do očí a decibely spálily nás svou sílou, v každém sále se zvednul prach..." je část textu jedné ze známých písniček pražské kapely Pumpa. Tento krásný song pravdivě popisuje éru počátku bigbítu u nás. Bylo tomu tak, v dobách českého "rockového pravěku", že každý kraj měl své rockové srdcaře, kteří obrazně řečeno v té nelehké době, kdy...

Švédsko - dánská metalová kapela Amaranthe na rok 2020 naplánovala vydání své již šesté studiové desky. Následovník posledního studiového alba, které vyšlo pod názvem Helix v říjnu roku 2018 ponese název Manifest a bude vydáno v pátek 2. října 2020.

Kapela Alžběta vyrazila na svůj letošní čtvrtý koncert v sobotu 27. června 2020 do obce Kočí. Za sebou má již vystoupení v Žacléři, Újezdě u Přelouče a první akci po půl roční pauze ve Sloupně. Nutno dodat, že na všech 4 koncertech byla hojná účast.

Nenechte si ujít, jak moderátorka, zpěvačka a herečka Verča Zelníčková odmítne hrát s Kůsofkou flašku. Dál se tu dozvíte jak namíchat v létě "Kůsofkův lomcovák", což je super drink, který 100% uvolní, no a hlavně vás tu čeká super porce aktuálních klipů od českých rockerů, mimo jiné i televizní premiéra nového společného klipu skupin TRAKTOR a ...

Ani ve snu by ho dle jeho slov nenapadlo, že jednou co by basák naskočí ze zemřelého Dědka Šindeláře a stane se součástí české rockové legendy jménem Katapult.
Řeč je o Andy Budkovi, který právě dnes oslaví své 36. narozeniny.

Koncertní série Dixie On the Road pokračuje! V teplickém klubu KNAK čeká fanoušky 26. června Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl, tedy Něžná noc. Nemůžete dorazit? Opět se chystá živý přenos na facebooku, youtube a webu.

Úspěšná slovenská heavymetalová kapela konce 80. let, Makar Čudra se slavným hitem Strigy, na sabath, v níž začínali např. muzikálový zpěvák Peter Švestka, kytarista Vlado "Jerzy" Jurča (Svobodná Evropa, Extip) či král šlágrů Otto Weiter, se vrací na scénu. V nové sestavě, s novým hlasem a kromě klasických hitů i s novými metalovými peckami.

Na rozdíl od toho, co tento termín napovídá, název kapely Opera, která v názvu používá číslovku 3, nebyl inspirován klasickým vystoupením, které se odehrává v divadelním prostředí. I přesto, že se v jejich hudbě také vyskytují dramatické prvky, název kapely pochází z latinského slova "práce" nebo "tvorba".