Koncertní série Dixie On the Road pokračuje! V teplickém klubu KNAK čeká fanoušky 26. června Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl, tedy Něžná noc. Nemůžete dorazit? Opět se chystá živý přenos na facebooku, youtube a webu.

Úspěšná slovenská heavymetalová kapela konce 80. let, Makar Čudra se slavným hitem Strigy, na sabath, v níž začínali např. muzikálový zpěvák Peter Švestka, kytarista Vlado "Jerzy" Jurča (Svobodná Evropa, Extip) či král šlágrů Otto Weiter, se vrací na scénu. V nové sestavě, s novým hlasem a kromě klasických hitů i s novými metalovými peckami.

Na rozdíl od toho, co tento termín napovídá, název kapely Opera, která v názvu používá číslovku 3, nebyl inspirován klasickým vystoupením, které se odehrává v divadelním prostředí. I přesto, že se v jejich hudbě také vyskytují dramatické prvky, název kapely pochází z latinského slova "práce" nebo "tvorba".

Současná epidemiologická situace dala na několik týdnů usnout živým kulturním akcím a s ní také vyvstaly otazníky nad naplánovanými koncerty. To se nevyhnulo ani připravovanému 38. ročníku Folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček. Přijatá opatření se ale postupně začínají rozvolňovat a po dlouhých jednáních a za daných opatření se festival v...

Zdá se to jako nedávno, když roku 1979 Katapult v písní nám nastínil svojí vizi světa v roce 2006, kdy si děti nebudou mít kde hrát.
Čas opravdu obrací stránky v kalendáři s rychlostí uragánu a právě dnes Olda Říha, kytarista a zpěvák této naší legendární rockové skupiny oslaví již své 72. narozeniny.

Je tomu deset let, kdy se rockový svět zastavil a ustrnul.
16. května roku 2010 ve věku nedožitých šedesáti osmi let totiž zemřel Ronnie James Dio a tím navždy umlkl jeden z nejlepších hardrockových hlasů všech dob.