19. dubna roku 1970 se v Novém Jičíně narodil člověk, jehož s klidným svědomím označím nejen za výborného rockového zpěváka, ale i za obrovského sympaťáka a pohodáře.
Ano, dnešního dne oslaví své 50. narozeniny Fany Michalík, který je rockovým fans známý hlavně z dřívějšího působení v kapele Citron, nyní co by člen uskupení Limetall.

16. duben je, co se týká naší tuzemské rockové scény dle mého názoru významným dnem.
Tohoto dne roku 1947 se v Brně narodil Zdeněk Kluka, bubeník, zpěvák, hudební skladatel a spolu-zakladatel kapely The Progress Organization, která byla později přejmenována na Progres 2.

Stále je dle mého názoru u nás hodně opomíjených opravdových osobností naši rockové scény a jednou z nich z nich je bezesporu Karel Jenčík, český bubeník, který právě dnes slaví své 68. narozeniny.

V minulém týdnu se o tom ještě pouze spekulovalo, ale nyní již je vše oficiálně potvrzeno. Britští Asking Alexandria ohlašují velkolepý návrat na scénu vydáním nového studiového alba.

Dnes oslaví své 68. narozeniny bubeník Pepa Havlíček.
V jeho případě označení ze legendu je plně na místě a jistě by bylo opravdu daleko jednodušší dávat dohromady, kde nehrál, nakonec posuďte sami.

Bousov, malá vesnička na Chrudimsku, čítající kolem 200 obyvatel se dne 6. března roku 1951, aniž by to tehdy tušila hluboce zapsala do dějin českého rocku. V den se zde totiž narodil nekorunovaný král českého rocku, zpěvák Jirka Schelinger, jehož si tedy dnes připomínáme nedožité 69. narozeniny.

Standa Kubeš zvaný "Klásek" právě dnes slaví své 68. narozeniny.
V úvodu jsem ho nazval mistrem české rockové kytary, i když popravdě dle nejen mého mínění je právem považován za kytaristu přinejmenším evropského formátu.

Tato kapela patří u nás k hodně oblíbeným, neboť jí k tomu předurčuje již jejich obsazení.
V sestavě kapely Cradle of Filth totiž najdeme hned dva české muzikanty a shodou okolností obou rovnou rodáky z Brna.